„Wiedźmin 3” będzie miał drugą premierę

Obserwuj w MójPB:

CD Projekt chce jeszcze więcej zarobić na trzeciej części przygód Geralta. Dlatego wyda grę w wersji GOTY. Do sklepów może ona trafić już w sierpniu.

Stało się to, czego wszyscy w branży gier komputerowych się spodziewali. CD Projekt nie zamknie cyklu wydawniczego „Wiedźmina 3” na drugim dodatku „Krew i wino”. Zamierza pójść krok dalej i wyda grę w wersji Game of The Year (GOTY). To zaś oznacza, że tytuł, który wyniósł warszawska firmę do pierwszej ligi producentów gier komputerowych będzie miał drugą i ostatnią premierę.

Zobacz także
Wiedźmin
Wiedźmin
mat. pras.

Za skrótem GOTY kryje się specjalne wydanie gry, które zawiera wszystkie zmiany wprowadzone do niej od premiery w ramach tzw. patchy oraz wszystkie wydane dodatki. Jest to propozycja skierowane do graczy, którzy do tej pory nie kupili gry, mimo że zdobyła ona liczne nagrody i wyróżnienia. W przypadku „Wiedźmina 3” określenie „gra roku” jest jak najbardziej trafne, bo polska gra jest najczęściej nagradzanym tytułem w historii branży. 

Informację o tym, że CD Projekt wyda „Wiedźmin 3” podał branżowy portal Eurogamer.net. Powołał się na niemiecki urząd, który nadaje grą komputerowym kategorię wiekowe. Na swojej stronie internetowej poinformował on, że 22 czerwca dokonał oceny polskiej gry w wersji GOTY na platformę PC, Xbox One i PS4.

Konrad Tomaszkiewicz z CD Projekt potwierdza, że studio przymierza się do wydania ostatecznej wersji „Wiedźmina 3”. Szczegóły, w tym data premiery, ma zostać podana w przyszłości. Z rynkowych spekulacji wynika, że premiera może mieć miejsce już pod koniec sierpnia. 

Wydanie trzeciej części przygód Geralta w wersji GOTY oznacza dla warszawskiej firmy kolejny strumień przychodów związanych z tytułem. Dzięki „Wiedźminowi 3” CD Projekt miał rekordowe wyniki w ubiegłym roku. Gra przyniosła mu 798 mln zł przychodów i 342 mln zł zysku netto. 

Z zapowiedzi Adam Kicińskiego, prezesa studia, wynika, że ten rok ma stać pod znakiem dalszej monetyzacji sukcesu gry. Dodatek „Krew i wino” został doskonale przyjęty i przez kilka dni po majowej premierze był jednym z najlepiej sprzedających tytułów na świecie. W czerwcu polska firma ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek jako samodzielny tytuł znaną z „Wiedźmina 3” minigrę karcianą „Gwint”. Pierwsi gracze będą mogli w nią zagrać już we wrześniu. Dzięki temu tytułowi CD Projekt zamierza wejść na szybko rosnący rynek gier sieciowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane