Wiedźmin trafił na znaczek

W piątek do obiegu trafi znaczek pocztowy z Geraltem z Rivii - bohaterem gier z serii "Wiedźmin" autorstwa CD Projekt RED.

 Poczta Polska postanowiła uhonorować międzynarodowy sukces serii gier "Wiedźmin", którego głównym bohaterem jest Geralt z Rivii. Trzy gry, które wyprodukowało warszawskie studio CD Projekt RED kupiło ponad 20 mln graczy na całym świecie, w tym trzecią część - ponad 10 mln graczy. Ten osiągnięcie zostanie uwiecznione na znaczku, który w piątek 16 września trafi do obrotu. 

Takie znaczki od jutra będzie można przykleić na list w placówkach Poczty Polskiej
Zobacz więcej

Znaczki z Wiedźminem

Takie znaczki od jutra będzie można przykleić na list w placówkach Poczty Polskiej Poczta Polska

Znaczek pocztowy z Geraltem z Rivii będzie miał wartość 6 zł. Poczta Polska na swojej stronie internetowej poświęconej filatelistyce podaje, że znaczek został wyprodukowany w nakładzie 180 tysięcy sztuk. Znaczek będzie można także nabyć w pamiątkowym bloku. 

Wraz ze znaczkiem zostanie wydana pamiątkowa koperta, która także będzie poświęcona Geraltowi z Rivii. Poczta Polska informuje, że autorem zarówno znaczka, jak bloku i koperty jest CD Projekt. To pierwszy przypadek, w którym producent gier komputerowych został dopuszczony do projektowania znaczka pocztowego. 

- Wiedźmin to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych nośników polskiej kultury na świecie. Dlatego też cieszymy się, że Poczta Polska w ten sposób oddała hołd uwielbianemu na całym świecie bohaterowi sagi Andrzeja Sapkowskiego - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Poczta Polska podkreśla, że wydanie znaczka to nie tylko forma promocji współczesnej kultury, ale także wspieranie polskiego biznesu, który odnosi sukcesy międzynarodowe. 

"Znaczek z Wiedźminem to jednak przede wszystkim ukłon w stronę fanów polskiej gry i serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Walor filatelistyczny z Geraltem dołączy do takich klasyków jak Mario czy Pac Man, które mają już swoje znaczki wydane przez poczty zagraniczne" - informuje narodowy doręczyciel. 

Komercyjny sukces serii gier "Wiedźmin" przełożył się na biznesowe osiągnięcia CD Projekt RED. W ubiegłym roku warszawska firma pokazała rekordowe wyniki w swojej historii. Deweloper miał blisko 800 mln zł przychodów i 342 mln zł zysku netto. Sukces firmy docenili inwestorzy. Giełdowa kapitalizacja CD Projekt przekracza już 4 mld zł. 

Zapisz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu