Wielka Brytania: David Blunkett podał się do dymisji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 12:02

Minister ds. pracy i płac David Blunkett w rządzie Tony'ego Blaira podał się w środę do dymisji - podała BBC na swej stronie internetowej.

Minister ds. pracy i płac David Blunkett w rządzie Tony'ego Blaira podał się w środę do dymisji - podała BBC na swej stronie internetowej.

    Blunkett, który w ubiegłym roku popadł w kłopoty z powodu romansu z mężatką i zarzutów nadużycia stanowiska, w ostatnich dniach znowu został oskarżony, tym razem o złamanie obowiązującego członków brytyjskiego rządu kodeksu postępowania.

    Jeszcze we wtorek minister oświadczał, że nie zamierza podać się do dymisji. Rezygnację złożył w środę po spotkaniu z premierem Blairem na Downing Street.

    Krótko przed majowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii Blunkett, wówczas poza rządem, objął na dwa tygodnie posadę dyrektora w prywatnej spółce DNA Bioscience, która starała się o rządowe kontrakty. Posiada on także udziały w spółce, ale - jak podkreśla - w ramach funduszu powierniczego swego syna.

    Minister nie skonsultował się jednak z rządową komisją doradczą przed przyjęciem prywatnej posady. Członkowie rządu są zobowiązani do takich konsultacji, jeśli obejmują stanowisko w prywatnej spółce w ciągu dwóch lat po odejściu z rządu. W poniedziałek Blunkett oświadczył, że zlecił sprzedaż akcji. Przeprosił też za naruszenie zasad kodeksu ministerialnego, twierdząc, że nie miał takiego zamiaru.

    59-letni Blunkett jest niewidomy od urodzenia, ma zawsze przy sobie psa-przewodnika. Od 1987 roku zasiada w Izbie Gmin.       hb/ kan/

 

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane