Wielka trójka polskiego outsourcingu

opublikowano: 25-02-2019, 22:00

Warszawa, Kraków i Wrocław oferują wykształconych pracowników i nowoczesne powierzchnie biurowe

Trzy największe rynki biurowe w Polsce — Warszawa, Kraków i Wrocław — konkurują o centra usług wspólnych nie tylko z innymi miastami w kraju, lecz także z dużymi aglomeracjami na całym świecie.

— Obserwujemy dynamiczny rozwój centrów badawczo rozwojowych. Dotyczy to także dużych instytucji finansowych, obsługujących zaawansowane procesy na całym świecie. Dlatego międzynarodowe koncerny, chcąc zaoferować usługi na wyższym poziomie, na lokalizację swoich centrów badawczo-rozwojowych i SSC wybierają najsilniejsze ośrodki akademickie — mówi dr Bolesław Kołodziejczyk, Dyrektor Działu Badań Rynkowych i Doradztwa w Cresa Polska.

Wyzwaniem dla inwestorów może być poziom płac, który najszybciej rośnie w największych miastach. Mają one jednak też wiele innych atutów — m.in. dużą podaż nowoczesnej powierzchni biurowej. Warszawę, Kraków i Wrocław w pierwszej kolejności pod uwagę wezmą również korporacje, które dopiero wchodzą do Polski.

— Kadra zarządzająca, która będzie tutaj pracować to często obcokrajowcy, zazwyczaj z rodzinami, którzy wcześniej żyli i pracowali w dużych miastach.

Przenosząc się do Polski, będą szukali podobnego wielkomiejskiego otoczenia, zapewniającego odpowiedni poziom rozrywki i edukacji dla dzieci — twierdzi Bolesław Kołodziejczyk. Centra SSC dynamicznie rozwijają się we Wrocławiu. W kilkunastu ostatnich miesiącach na wejście do stolicy Dolnego Śląska zdecydowali się: Smith & Nephew, Olympus oraz Schaeffler i Duco. W tym samym czasie wiele firm obecnych już w Krakowie — jak Grupa HSBC, Varroc Lighting Systems, Qualtrics, Kingfisher oraz Infinity Ward Poland — rozszerzyło swoją działalność. Według prognoz ABSL do 2020 r. zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu ma przewyższyć 300 tys. osób. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy