Wielton zarejestrował spółkę zależną w Niemczech

ISBNews
11-02-2016, 16:33

Wielton zarejestrował spółkę zależną Wielton GmbH w Niemczech, w celu zwiększenia i rozszerzenia sprzedaży na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii, podał Wielton.

"Emitent powołał spółkę Wielton GmbH w celu zwiększenia i rozszerzenia sprzedaży na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Rynek niemieckojęzyczny jest największym rynkiem zbytu w Europie. W perspektywie 3-5 lat zarząd zakłada potencjał sprzedaży na tym rynku na poziomie powyżej 1500 sztuk rocznie. W bieżącym roku spółka będzie koncentrowała się na rozwoju sieci sprzedawców i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. W dalszych planach jest uczestnictwo w rozwoju sieci serwisowej" - czytamy w komunikacie.

Siedziba Wielton GmbH mieści się we Frankfurcie nad Menem. Emitent posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Wielton GmbH, którego wartość wynosi 25 tys. euro, podano również.

W Polsce Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wielton zarejestrował spółkę zależną w Niemczech