Wieluń wchodzi w Mieszkanie+

opublikowano: 10-03-2019, 22:00

W Wieluniu powstanie 200 mieszkań — informuje PFR Nieruchomości.

Wieluń, to kolejne po Łowiczu, miasto z woj. łódzkiego, w którym PFR Nieruchomości (instytucja odpowiedzialna za realizację rządowego programu Mieszkanie+) ogłosił przygotowania do budowy osiedla. Ma to nastąpić na początku przyszłego roku.

— W doskonałej lokalizacji, którą wskazała gmina Wieluń, powstanie osiedle, gdzie zamieszka 200 rodzin. Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności — mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Mieszkania będą oferowane najemcom „pod klucz”. Ich średni metraż wyniesie 51 mkw. Na osiedlu, oprócz 4 bloków mieszkalnych, przewidziano budowę żłobka.

— Inwestycja w ramach programu Mieszkanie+ jest odpowiedzią na deficyt mieszkaniowy w mieście. Mamy duże zapotrzebowanie na mieszkania w związku z dynamicznym rozwojem naszych przedsiębiorstw, które zwiększają zatrudnienie pozyskując pracowników spoza Wielunia — uważa Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni i Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

Od stycznia 2019 r., najuboższymbeneficjentom programu Mieskzanie+ przysługują dopłaty do czynszów najmu (w tym również do najmu z opcją dojścia do własności). Pierwszą umowę o dopłaty z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) zawarła Biała Podlaska. Najemcy mają otrzymać dopłaty w kwietniu.

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu