Wierzyciele Action chcą szybkiego zakończenia sanacji

opublikowano: 26-09-2018, 16:13

Rady Wierzycieli Action uważa, że postępowania układowe Action, które trwa już ponad dwa lata, powinno zostać zakończone niezwłocznym zwołaniem zgromadzenia wierzycieli w celu głosowania nad układem.

„(…) wierzyciele, po tak długim okresie oczekiwania powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w sprawie zawarcia układu. Tym samym Rada Wierzycieli postuluje niezwłoczne zakończenie formalności niezbędnych do zatwierdzenia spisu wierzytelności i zwołanie zgromadzenia wierzycieli w celu głosowania nad układem” – czytamy w uchwale rady.

Uchwała zostały podjęta na wniosek sędziego komisarza,  który chciał by rada zajęła stanowisko ws. dalszej zasadności prowadzenia postępowania sanacyjnego Action w świetle informacji o ujemnym wyniku finansowym w ostatnich kwartałach. Sędzia chciał też, by rada odniosła się to kwestii  czy prowadzone obecnie postępowanie służy interesom ogółu wierzycieli i czy spółka ma szansę na poprawę wyników finansowych pozwalającą na zaspokojenie wierzycieli w drodze ewentualnego układu w stopniu wyższym niż prowadzenie postępowania upadłościowego.

- Doceniamy, że Rada Wierzycieli uznała, że już najwyższy czas zakończyć naszą sanację i zagłosować nad układem. Jest to dla nas bardzo mocny sygnał od Rady dotyczący celowości zakrojonych na szeroką skalę działań restrukturyzacyjnych w Action, a teraz dowód na to, że sanacja przyniosła oczekiwany efekt – mówi Sławomir Harazin, wiceprezes Action.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu