Wierzyciele poczekają na układ z GetBackiem

opublikowano: 28-08-2018, 22:00

Zgromadzenie wierzycieli GetBacku nie podjęło decyzji w sprawie propozycji układowych zarządu. Ma to zrobić w październiku.

Zarząd GetBacku dostał więcej czasu na dogadanie się z bankami i znalezienie inwestora. We wtorek we Wrocławiu zebrało się zgromadzenie wierzycieli spółki, które miało głosować nad propozycjami układowymi. Zgodnie z postulatem zarządu, do którego przychyliła się Rada Wierzycieli, reprezentujący obligatariuszy kurator oraz Prokuratura Regionalna, głosowanie zostało jednak przełożone. Nowy termin wyznaczono na 9 października.

Jak relacjonował Adam Torchała z Bankier.pl (relacja dostępna na pb.pl), prowadzący zgromadzenie sędzia zaznaczył, że w październiku „zgromadzenie ograniczy się już do głosowania i niezależnie od faktu pozyskania bądź nie inwestora przez zarząd, kwestia układu zostanie rozwiązana”.

Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku, deklaruje, że spółka ma podpisane umowy o poufności z 11 potencjalnymi inwestorami i ma wyłonić kilku, których dopuści do szczegółowego badania i negocjacji.

Przypomnijmy, że zarząd GetBacku w ramach ostatniej propozycji układowej zakładał spłatę zobowiązań wobec obligatariuszy w 31 proc. (wcześniej proponował 27 proc.), a jedna czwarta pozostałego długu miałaby zostać przekonwertowana na akcje. Tymczasem kurator obligatariuszy w swoich propozycjach układowych chciał spłaty 50,5 proc. zobowiązań, podobne oczekiwania zgłosiła Rada Wierzycieli, ale w odróżnieniu od kuratora oczekuje, że obligatariusze zabezpieczeni (których wierzytelności mają wartość 700 mln zł) wejdą do układu i odzyskają nie 100 proc., ale również 50,5 proc. W każdym z trzech potencjalnych scenariuszy zobowiązania spółki wobec obligatariuszy miałyby być spłacane w ratach przez osiem lat.

Zgodnie z danymi KNF, na koniec marca w posiadaniu obligacji GetBacku były 9242 podmioty, w tym 9064 osób fizycznych. Wartość nominalna tych papierów sięgała prawie 2,6 mld zł.

Dzień przed zgromadzeniem wierzycieli odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy GetBacku. Absolutorium nie dostali na nim byli członkowie zarządu spółki (w większości przebywający w areszcie), ale otrzymali je wszyscy członkowie rady nadzorczej, oprócz byłego przewodniczącego, Kennetha Maynarda.

WSZYSTKO O GETBACKU SPRAWDŹ NA: www.pb.pl/temat/getback

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy