Wieści z firm

MCH
opublikowano: 07-02-2012, 00:00

CERTYFIKACJA

Kolejne centra handlowe uzyskały zielone certyfikaty

W styczniu 2012 r. certyfikaty zrównoważonego budownictwa BREEAM In — Use otrzymały trzy centra handlowe: Dom Mody Drukarnia w Bydgoszczy, Centrum Handlowe Krokus w Krakowie oraz Pasaż Łódzki. Certyfikat otrzymała także firma Apsys Polska, zarządca wymienionych obiektów. Ocenę na poziomie „very good” przyznano jej za działalność prowadzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

CENTRA HANDLOWE

KFC otworzy restaurację w Focus Mall Rybnik

Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Rybnik podpisała umowę najmu powierzchni dla restauracji KFC. Przedstawiciel firmy w Polsce, spółka AmRest, wynajęła na jej potrzeby 234 mkw. Otwarcie restauracji zaplanowano na lipiec 2012 roku.

BIURA

Citibank w University Business Park

Citibank International PLC Oddział w Polsce, instytucja należąca do grupy Citi, wynajęła 2 tys. mkw. w University Business Park w Łodzi. Właścicielem obiektu jest spółka Globe Trade Centre. Zgodnie z zapisami umowy metraż wynajmowany przez Citibank może zostać w przyszłości zwiększony.

MIESZKANIA

Ronson Development sprzedaje warszawskie osiedle Naturalis III

Spółka Ronson Development rozpoczęła sprzedaż 60 mieszkań w Naturalis III — trzecim etapie osiedla w podwarszawskich Łomiankach. Budowa III fazy rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Jej zakończenie zaplanowano na III kw. 2013 r. W specjalnej lutowej ofercie ceny mieszkań zaczynają się od 5,5 tys. zł za mkw. brutto. W sprzedaży są również lokale z I i II etapu inwestycji, w ramach których powstaje łącznie 112 lokali (odpowiednio 52 i 60). Zakończenie ich budowy planowane jest na lipiec i listopad 2012 r.

CENTRA HANDLOWE

Jones Lang LaSalle wynajmie nowy obiekt Inter Ikea Center Group Polska

Jones Lang LaSalle będzie współpracować z firmą Inter Ikea Center Group Polska w komercjalizacji nowego kompleksu handlowego w Lublinie. Do jej obowiązków należą doradztwo i negocjacja warunków najmu. Powierzchnia obiektu wyniesie 80 tys. mkw. Znajdą się tam sklep Ikea, galeria handlowa (49 tys. mkw.) oraz hipermarket (11 tys. mkw.). Ukończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane