Wieści z firm

opublikowano: 05-03-2014, 00:00

TECHNOPARK POMERANIA

Szczecińskie szpitale z szerokim internetem

Za 2 mln zł (pół miliona pochodzi z funduszy unijnych) Technopark Pomerania zbuduje sieci światłowodowe dla szczecińskich szpitali. Powstanie pięć odcinków długości 9,2 kilometrów i tyle samo punktów bezprzewodowego dostępu do internetu (hot-spot), z których rocznie będzie korzystało około 1,2 tys. osób. W sierpniu ma wejść w życie ustawa o informacji w ochronie zdrowia, zgodnie z którą placówki medyczne będą musiały prowadzić dokumentację pacjentów w całości w formie elektronicznej. Infrastruktura sieciowa może im pomóc w realizacji tego zadania.

COMARCH E-ZDROWIE

Medyczny kontrakt na Podkarpaciu

Comarch e-Zdrowie wygrał przetarg na informatyzację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie. Przedsięwzięcie obejmie kilka dziedzin — od zakupu sprzętu poprzez doposażenie serwerowni, kończąc na wymianie rozproszonych systemów informatycznych na jedno zintegrowane rozwiązanie. Wartość kontraktu — około 1,8 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodziła z funduszy unijnych i budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

BPSC

Grupa Synthos informatyzuje HR

Producent surowców chemicznych uruchomił mHR — zaawansowane rozwiązanie IT wspomagające zarządzanie kapitałem ludzkim. Grupa Kapitałowa Synthos zdecydowała się na to wdrożenie, aby pozyskiwać rzetelną wiedzę o kompetencjach zawodowych pracowników, móc ich obiektywnie oceniać i planować działania rozwojowe z uwzględnieniem wyników poszczególnych osób. Dostawcą systemu jest chorzowska spółka BPSC.

BONAIR

Selena wybrała system Microsoftu

Bonair wdroży Microsoft Dynamics AX 2012, system klasy ERP, w Grupie Selena, która zajmuje się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej. Umowa obejmuje zaprojektowanie, wykonanie, uruchomienie i wsparcie rozwiązania dla spółek holdingu w Polsce, z możliwością ewentualnego rozszerzenia narzędzia na struktury w innych krajach. System ma usprawnić działania biznesowe klienta: finanse, księgowość, kontroling, sprzedaż, zakupy, kontrolę jakości, zarządzaniem łańcuchem dostaw, a także technologią i produkcją. Integrator wprowadzi też własne rozwiązanie — moduł kadrowo-płacowy AX Honoraria 2012.

TEXTEL

Wejherowski monitoring po nowemu

Dostawca usług teletechnicznych i energetycznych Textel zaprojektuje i rozbuduje w Wejherowie światłowód na terenie, na którym działa sieć monitoringu miejskiego. Inwestycja pochłonie około 195 tys. zł brutto.

IFS

Energetyczny potentat integruje IT

Jeden z największych w Polsce dostawców energii pozyskiwanej z węgla wdraża system firmy IFS, międzynarodowego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw. Zarząd Enea Wytwarzanie spodziewa się, że IFS Applications 8 ujednolici środowisko informatyczne i usprawni działania biznesowe spółki: remonty, zarządzanie projektami, zarządzanie łańcuchem dostaw, finanse i sprzedaż. Z narzędzia będzie korzystało 535 pracowników.

DOMDATA AG

Odra przyjrzy się kosztom i rentowności

Spółka PWC Odra należąca do grupy giełdowej ZPC Otmuchów (producent słodkich i słonych przekąsek oraz płatków śniadaniowych) wdraża Profit Enigma ABC/M — system do zarządzania kosztami i rentownością kontraktów, klientów i produktów. Rozwiązanie wspiera oprogramowanie zbudowane z wykorzystaniem platformy InForum BI Studio, oferowanej przez firmę DomData AG. Przedsięwzięcie w Odrze ma charakter pilotażowy i po jego zakończeniu planowane są kolejne etapy w całej grupie Otmuchów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane