Wieści ze spółek

GRA, AT, DI
opublikowano: 22-01-2013, 00:00

Azoty, Global Cosmed, Hortico

GIEŁDA

Azoty liczą na 200 mln zł

Połączenie Azotów Tarnów z Puławami może dać dwa razy wyższe synergie, niż początkowo przewidywano. — 100 mln zł synergii szacowaliśmy na podstawie doświadczeń z Kędzierzynem i Policami. Możemy uzyskać podwojenie tej kwoty — ocenia Jerzy Marciniak, prezes Azotów Tarnów. Firma dostała już zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Puław i zaczyna szukać synergii. Mają one wyniknąć z centralizacji zarządzania obrotu wyrobami oraz wspólnych zakupów surowców i mediów.

BRANŻA KOSMETYCZNA

Global Cosmed na łowach

Spółka kosmetyczna rusza na zakupy za Odrą. Na celowniku ma trzy firmy produkcyjno-handlowe.Do transakcji mogłoby dość w 2014 r. Wcześniej, bo jeszcze w tym roku, zainwestuje w moce produkcyjne, powierzchnie magazynowe oraz oczyszczalnię ścieków. Spółka przygotowuje się do debiutu na GPW. Od inwestorów chce zdobyć 18,8 mln zł. Według wstępnych szacunków, w 2012 r. przychody producenta kosmetyków wyniosły 120 mln zł, a zysk netto 5,9 mln zł. W kolejnych latach chce rosnąć 15-20 proc. rocznie.

PRYWATYZACJA

Hortico gotowe do przejęć

Firma zajmująca się zaopatrzeniem branży ogrodniczej złożyła jedną z trzech ofert wstępnych w sprawie zakupu akcji Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim. Oprócz tegorocznej Gazeli Biznesu chcą ją przejąć od skarbu państwa LMB Capital oraz Piotr i Bogusława Miranowscy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, AT, DI

Polecane