Wieżowce Impexmetalu wpadły w poślizg

GRA
opublikowano: 16-04-2008, 00:00

Warszawski sąsiad protestuje przeciwko warunkom zabudowy dla działki przy ul. Łuckiej w Warszawie.

Warszawski sąsiad protestuje przeciwko warunkom zabudowy dla działki przy ul. Łuckiej w Warszawie.

O projekcie deweloperskim, który metalurgiczny Impex- metal miałby realizować przy ul. Łuckiej w Warszawie, mówi się już od dawna. Działka jest zlokalizowana w atrakcyjnej części miasta, a dziś stoi na niej tylko kilkupiętrowy budynek, w którym urzędują władze kilku firm z grupy kontrolowanej przez Romana Karkosika: oprócz Impexmetalu m.in. Boryszew, Alchemia i Midas.

Pod koniec lutego firma otrzymała wreszcie warunki zabudowy działki. Wynika z nich, że można na niej postawić m.in. dwa stumetrowe wieżowce.

Ten plan nie spodobał się jednemu z sąsiadów. Firma Inter-Vis, użytkująca działkę tuż obok, złożyła odwołanie od decyzji o wydaniu warunków zabudowy.

— Obowiązujący w tej okolicy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada zabudowę nie wyższą niż 30 m. Jakiś czas temu sami oprotestowaliśmy to ograniczenie, ale bez skutku. Teraz okazuje się, że innemu podmiotowi władze miasta dały zgodę. Naszym zdaniem, to nierówne traktowanie inwestorów — wyjaśnia Jarosław Kuczyński, prokurent Inter-Vis.

Podkreśla, że jego firma nie chce szkodzić sąsiadowi.

— Dbamy po prostu o wartość naszej działki. Jeśli tuż obok nas wyrosną wieżowce, to prawdopodobieństwo, że dostaniemy pozwolenie na podobny projekt, jest niewielkie. A to obniża atrakcyjność gruntu — mówi prokurent.

Władze Impexmetalu zachowują optymizm.

— Taki protest zawsze jest jakimś zagrożeniem dla planów spółki, choćby ze względu na opóźnienia w harmonogramie inwestycji. Myślę jednak, że problemy uda się szybko przezwyciężyć, gdyż projektowany przez nas budynek nie wpływa negatywnie na możliwości inwestycyjne sąsiada — twierdzi Piotr Szeliga, p.o. prezes Impexmetalu.

Trudno przewidzieć, jak długo władze miasta będą rozpatrywać odwołanie Inter-Visu. Dają do zrozumienia, że może to potrwać koło miesiąca. Dopóki tego nie zrobią, Impexmetal nie będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu