WIG atakuje szczyt z 2011

We wtorek na parkiecie przy Książęcej można obserwować kontynuację letniej hossy.

Po ponad trzech godzinach handlu WIG (+0,3 proc.) jest na najlepszej drodze, by zanotować 11 zwyżkę w ciągu ostatnich 12 sesji. Indeksowi brakuje już tylko 1,3 proc. do szczytu hossy z 2011 r. Nastroje wspiera kontynuacja hossy na światowych rynkach. Frankfurcki DAX zbliżył się na dystans zaledwie nieco ponad 1 proc. do historycznego szczytu sprzed trze4ch miesięcy, a tokijski Nikkei225 odbił się z sześciotygodniowego dołka, przerywając trwającą od dwóch tygodni nienajlepszą passę. Tymczasem po wczorajszych świetnych danych o polskim saldzie rachunku obrotów bieżących bank JP Morgan obniżył średnioroczną prognozę tegorocznego deficytu do -1,5 proc. PKB z -2,0 proc. PKB. To powinno w średnim terminie przyczynić się do stabilizacji złotego.

WIG20 zyskuje 0,2 proc. Po fali odbicia notowań z przełomu miesiąca stabilizuje się kurs Lotosu (-0,3 proc.). W zakończonym kwartale emitent miał 126,1 mln zł straty netto. To o 40 proc. mniej niż oczekiwali analitycy, jednak wyniki poprawiły zdarzenia jednorazowe. Od zanotowanego wczoraj siedmiotygodniowego minimum oderwać się nie mogą notowania TPSA (0,0 proc.). Z "neutralnie" do "niedoważaj" rekomendację dla spółki obniżył bank HSBC.

Stabilny trend wzrostowy panuje na szerokim rynku. mWIG40 rośnie o 0,4 proc., sWIG80 zyskuje 0,6 proc., a WIG Plus zwiększa wartość o 0,3 proc.

Po przecenie sprzed tygodnia podnieść nie mogą się notowania LC Corp (-2,1 proc.). Deweloper podpisał list intencyjny ws. nabycia spółki RB Finance Expert, która do czasu zawarcia transakcji ma się stać właścicielem wrocławskiego kompleksu Sky Tower.

Z 14 – miesięcznego szczytu drugi dzień z rzędu opadają notowania Rovese (-2,3 proc.). Do „sprzedaj” rekomendację dla papierów spółki obniżył DI BRE

Z zanotowanego wczoraj siedmioletniego minimum niemrawo odbijają się notowania CEZu (+1,4 proc.). W drugim kwartale spółka zarobiła 10,8 mld koron, o 2,0 mld koron mniej niż rok wcześniej.

Na dwuletnie maksimum wyszły notowania pozostającego do tej pory za spółkami z sektora Banku BPH (+6,0 proc.). W drugim kwartale zysk netto spółki wzrósł do 44,6 mln zł, w porównaniu z  oczekiwaniami sięgającymi 26,3 mln zł.

Z okolic rocznego szczytu opadają notowania Sygnity (-0,2 proc.). Jak przyznał wiceprezes spółki ds. finansowych Wiesław Strąk, wyniki za zakończony kwartał nie zaskoczą rynku, a plan wypracowania w tym roku 15 mln zł może okazać się „ambitny”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / WIG atakuje szczyt z 2011