WIG na szczycie. Będzie korekta? (OPINIA)

KMK
16-08-2012, 17:48

Po ustanowieniu szczytu WIG może korygować ostatnie zwyżki - przewiduje Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

- Na początku 2009 roku i obecnego dobra passa na giełdzie zaczynała się od wzrostów małych spółek. Obecnie tego nie widać, co powinno wzbudzać czujność. Część dzisiejszych zwyżek można przypisać ustalonymi wcześniej transakcjami między funduszami jak np. bardzo duże obroty na PGE. Znajdujemy się na poziomach, które powinny skutkować realizacją zysków. Oczekuję korekty, zobaczymy jak będzie głęboka. Widać że rynek jest głodny wzrostów ale na świecie na razie jest spokojnie. Wall Street notuje niskie obroty, indeks strachu jest najniższy od 6 lat. To może oznaczać ciszę przed burzą, która nadejdzie we wrześniu - przestrzega Łukasz Bugaj.


Specjalista dodaje jednak, że wiele zagrożeń jest już uwzględnione w cenach.

- Spowolnienie gospodarcze, które widać w obecnych danych makro nasz rynek dyskontował rok temu a tych samych zagrożeń giełda dwa razy nie uwzględnia - mówi Łukasz Bugaj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG na szczycie. Będzie korekta? (OPINIA)