WIG20 już powyżej 1700 pkt.

pb.pl
06-04-2009, 10:59

Indeks blue chipów pokonał  kolejną psychologiczną barierę. W górę ciągną go przede wszystkim KGHM i PKO BP. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się Krosno i Wikana.

Po kolejnym dniu dynamicznych wzrostów notowań miedzi w siłę rośnie KGHM, drożejący o ponad 5 proc. Taki sam zysk notują akcjonariusze PKO BP, który według weekendowych doniesień latem przeprowadzi jednak emisję akcji.

Dobrą passę kontynuuje Bioton, dzięki czemu indeks PB Krauze coraz wyraźniej dystansuje konkurentów. Poziomu z początku roku nie przekroczyły jeszcze natomiast wskaźniki, odzwierciedlające portfel Leszka Czarneckiego (dziś w cenie jest zwłaszcza jego Getin, drożejący o 5 proc.) i Romana Karkosika.

Trwa spekulacyjna gorączka na Wikanie. Od kiedy spółka zmieniła szyld (przeciw czemu protestowała część drobnych akcjonariuszy) i stała się deweloperem, jej notowania ruszyły zdecydowanie na północ. Przez ostatnie dwie sesje kurs zwyżkował o 150 proc.

Mocno w górę idą notowania Krosna. Jak donosi „GGP”, władze hity szkła złożą dziś zażalenie na decyzję sądu w sprawie upadłości likwidacyjnej firmy. Podobnie jak wierzyciele – chcą upadłości z możliwością zawarcie układy.

Drożeją papiery Sygnity. „GGP” odgrzewa temat ewentualnego przejęcia spółki przez izraelska firmę Ness Technologies.

Inna spółka informatyczna – Comp – zyskuje po zapowiedzi poprawy zysku netto w tym roku o przynajmniej 20 proc. W 2008 r. firma wypracowała 17,5 mln zł. Gdyby zysk wyniósł 21 mln zł, przyszły wskaźnik C/Z kształtowałby się na poziomie 9,5.

W cenie są dziś znów deweloperzy, z których najmocniej drożeją JW. Construction i Gant Development. Rośnie też Dom Development, dzięki czemu puchnie wartość Portfela PB. Pod adresem forum.pb.pl czekamy na kolejne trafne propozycje naszych internautów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: pb.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / WIG20 już powyżej 1700 pkt.