WIG20 stara się poprawić wczorajszy szczyt

03-09-2004, 11:37

Początek ostatniej sesji tygodnia zgodnie z oczekiwaniami przyniósł próbę poprawienia szczytu. Obroty towarzyszące wzrostowi są jednak małe, do gry nie włączają się kolejni gracze.

Podobnie jak wczoraj udało się podciągnąć WIG20 tylko o kilka punktów, co jednak nie wywołało euforii. Inwestorzy są mocno sceptyczni jeśli chodzi o możliwość wykreowania silnego ruchu w górę. W efekcie braku dodatkowego popytu, WIG20 wycofał się w okolice wczorajszego zamknięcia.

Niemniej jednak wskaźnik koniunktury największych spółek utrzymuje się na plusie. GPW nie szkodzą umiarkowane spadki na giełdach Eurolandu, wczoraj było podobnie. Wygląda na to, że sesja może być podobna do wczorajszej, tzn. przebiegać w stabilizacji.

Póki co gwiazdą pierwszej wielkości jest Stalexport, który drożeje o prawie 4 proc. czemu towarzyszą bardzo wysokie obroty. Handel przekroczył już 12 mln zł, podczas gdy na PKN Orlen obroty są 6-krotnie niższe, a na Pekao 4-krotnie. Obie spółki nieznacznie zyskują, natomiast lekkie osłabienie odnotowują kursy KGHM i BPH. Stabilna jest TP, której notowania kolejny już dzień oscylują wokół oporu 14,5 zł.

Na szerokim rynku błyszczy Boryszew. Akcje mocno zyskują po podwyższeniu prognoz tegorocznego zysku netto. Drożeją także akcje Zakładów Mięsnych Duda, w których OFE PZU zwiększyło swoje zaangażowanie do 10,3 proc. kapitału zakładowego. Ponad 2 proc. w górę idzie kurs MCI, którego spółka zależna Bankier.pl przejął portal Twoja-Firma.pl. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 stara się poprawić wczorajszy szczyt