WIG20 znów powyżej 2000 pkt.

KZ
opublikowano: 23-07-2009, 09:53

Na zagranicznych giełdach na początku sesji indeksy nie obrały jednoznacznego kierunku. Na GPW wzrosty są wyraźniejsze, dzięki czemu WIG20 już na starcie wrócił ponad poziom 2000 pkt.

W portfelu blue chipów mocno drożeją akcje PKN Orlen. DM PKO BP rekomenduje akumulowanie papierów koncernu, a ich cenę docelową wyznaczył na 30,40 zł, o 9 proc. powyżej bieżącego kursu.

Relatywnie słaba jest TP SA. Credit Suisse obniżył  rekomendację dla spółki z „neutralnie” do „gorzej od rynku”.

Podobnie jak wczoraj, słabe są też największe banki: Pekao i PKO BP.

W gronie mniejszych spółek skalę wzrostu (ale przy symbolicznych obrotach) wyróżnia się Wola Info, która poinformowała o podpisaniu kolejnej umowy z Polkomtelem. W sumie ich wartość w okresie od 31 października ub. r. do 22 lipca tego roku wyniosła 4,7 mln zł. To 2,6 proc. ubiegłorocznych przychodów firmy.

Drożeją też papiery PPWK. W ramach porządkowania aktywów spółka zawarła przedwstępną umowę sprzedaży akcji podmiotu zależnego Długie Rozmowy. Nabywcą będzie MNI Telecom, a cena sprzedaży sięgnie 16 mln zł.

Po wczorajszej sesji i dziś przed startem notowań pojawiło się sporo informacji o zmianach zaangażowania przez akcjonariuszy kilku spółek. We wszystkich przypadkach chodziło o sprzedaż papierów. I tak: w Centrozapie TDJ Investment zmniejszył udział z 15,2 do 14,26 proc. (akcje sprzedano w zwykłych transakcjach sesyjnych), Aviva Investors Poland sprzedała część akcji Komputronika (schodząc poniżej progu 5 proc.), Dramolton pozbył się w pakietowce części akcji Polrestu, zmniejszając stan posiadania z 72,41 do 41,38 proc. liczby głosów na WZA, KBC TFI poinformowało o zejściu poniżej 5 proc. udziałów w Helio, a PZU Życie o dokonaniu tej samej operacji w przypadku PEP.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu