Wika zamierza wycofać Manometry

PB
09-07-2004, 00:00

Niemiecka Wika postanowiła wycofać z publicznego obrotu akcje Kujawskiej Fabryki Manometrów. Od 15 lipca do 16 sierpnia drobni akcjonariusze, kontrolujący 1,3 proc. kapitału spółki, będą mogli sprzedać akcje w ramach publicznego wezwania. Inwestor zaoferował 57,36 zł, czyli 24 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji.

Usunięcie z giełdy pozwoli właścicielowi na zmniejszenie kosztów funkcjonowania Manometrów. Uniknie też w przyszłości złego rozgłosu związanego z manipulacją kursem spółki. Do tego ostatniego — według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd — doszło w kwietniu. Kurs spółki wzrósł w ciągu dwóch tygodni szesnastokrotnie do 149 zł, co skłoniło GPW do zawieszenia jej notowań. Po uruchomieniu handlu wycena Manometrów stopniowo spadała, czego nie zdołały zahamować znakomite wyniki I kwartału. 24,2 mln zł przychodów w tym okresie to rekord, a 1,2 mln zł to najwyższy zysk netto od 2000 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wika zamierza wycofać Manometry