Wilbo rozpoczęło spłatę wierzycieli układowych

ISBNews
opublikowano: 18-03-2015, 18:06

Wilbo, w upadłości układowej, rozpoczęło spłatę wierzycieli układowych, podała spółka.

Rozpoczęta spłata wierzycieli stanowi pierwszą ratę spłat i dotyczy wierzycieli do 30 tys. zł. Liczba spłaconych w ramach pierwszej raty wierzycieli z tej grupy zawierała 185 pozycji i stanowiła kwotę 290 140,93 zł.

Spłata wierzycieli powyżej 30 tys. zł będzie następować co 6 miesięcy począwszy od czerwca br.

Spółka przypomniała jednocześnie, że zgodnie z zatwierdzonymi propozycjami układowymi emitent zobowiązany jest do spłaty wierzycieli z uwzględnieniem podziału wierzycieli na dwie grupy tj. wierzycieli do 30 tys. zł, których spłata powinna nastąpić w terminie 18 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu oraz wierzycieli powyżej 30 tys. zł, którzy spłacani będą, co 6 miesięcy w 10 ratach przez 5 lat.

Wcześniej prezes Bożena Serzycka poinformowała agencję ISBnews, że Wilbo oczekuje pozytywnego zakończenia negocjacji z klientami, co powinno zaowocować podpisaniem kontraktów, które znacząco poprawią wyniki spółki w roku 2015. Według niej, spółka powinna bez problemu zrealizować propozycje układowe, a dodatkowo do końca roku planuje pozyskać 5 mln zł finansowania zewnętrznego.

Działalność Wilbo obejmuje produkcję i sprzedaż konserw rybnych, owoców morza i ryb mrożonych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wilbo rozpoczęło spłatę wierzycieli układowych