Windykacja przez internet

opublikowano: 01-10-2019, 22:00

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zlecić odzyskiwanie wierzytelności online. Za usługę zapłacą dopiero wtedy, gdy pieniądze do nich wrócą.

Firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso uruchomiła aplikację, która umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom odzyskiwanie pieniędzy za pośrednictwem sieci. Aplikacja WinGO.pl może być dostępna na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach. W pierwszym kroku przedsiębiorca musi aktywować konto użytkownika na stronie https://wingo.pl/, a następnie zalogować się do aplikacji. Po wyświetleniu głównego panelu wystarczy zlecić odzyskanie pieniędzy.

Wierzytelności do obsługi można dodać na trzy sposoby. Pierwszy polega na przekazaniu pliku z dokumentem potwierdzającym istnienie zobowiązania — może to być zdjęcie faktury wykonane telefonem lub plik PDF. Drugi to możliwość załączenia zestawienia wierzytelności w formie Excela. Ostatni sposób to wprowadzenie danych ręcznie przez uzupełnienie formularza. Każda z możliwości pozwala zlecić windykację w krócej niż w minutę.

— Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą czekać z uruchomieniem procesu odzyskiwania pieniędzy, aż dotrą do biura i będą mieli dostęp do drukarki. Wystarczy, że zrobią zdjęcie faktury telefonem i wyślą je z miejsca, w którym akurat przebywają — wyjaśnia Jakub Kostecki, prezes Kaczmarski Inkasso.

Kiedy zlecenie trafia do Kaczmarski Inkasso, negocjatorzy kontaktują się z dłużnikiem i próbują odzyskać pieniądze. Natomiast klient za pośrednictwem aplikacji może śledzić postępyw sprawie. Za usługę zapłaci dopiero wtedy, gdy negocjacje zakończą się sukcesem.

— Przyjęcie zlecenia nie jest obciążone żadną opłatą wstępną. Wynagrodzenie w formie prowizji pobierane jest tylko wtedy, gdy nierzetelny kontrahent wpłaci pieniądze na poczet zadłużenia — mówi Jakub Kostecki.

Jego zdaniem brak kosztów wstępnych to jeden z głównych wyróżników aplikacji na rynku. Joanna Zawadzka, dyrektor departamentu sprzedaży usług windykacyjnych Kaczmarski Inkasso, przypomina, że w ramach realizacji zlecenia windykacyjnego wierzyciel może odzyskać od dłużnika prowizję, jaką zapłacił za skuteczną windykację. Pozwala na to Ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych.

— Egzekwujemy ten koszt od dłużnika — mówi Joanna Zawadzka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy