Czytasz dzięki

Wirtualna Polska znów inwestuje w turystykę

opublikowano: 22-03-2019, 13:18

Holding zapłacił 7,7 mln zł za 13 proc. akcji serwisu e-podróżnik.pl. To kolejna akwizycja w branży turystycznej.

Wirtualna Polska Holding został mniejszościowym akcjonariuszem spółki Teroplan, właściciela serwisu e-podróżnik.pl, platformy ułatwiającej planowanie podróży i zakup biletów autobusowych i kolejowych on-line. WP odkupiła 10 proc. akcji od Giza Polish Ventures, funduszu venture capital wspieranego przez Krajowy Fundusz Kapitałowy z grupy PFR, oraz objęła 3 proc. akcji w ramach nowej emisji. Zainwestowała 7,7 mln zł. Większość akcji Teroplanu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Pieniądze z nowej emisji zostaną zainwestowane w rozwój platformy w Polsce i za granicą.

– Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów. Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizacji przychodów poprzez dynamiczną kalkulację cen, uzależnioną od popytu – mówi Andrzej Soroczyński, prezes Teroplanu.

Teroplan buduje m.in. system, który zautomatyzuje procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami. Serwis e-podróżnik.pl oferuje możliwość zakupu biletów na połączenia autobusowe i kolejowe u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych, a także udostępnia największy w Polsce rozkład jazdy, obejmujący ponad 1200 przewoźników. Korzysta z niego ponad 3 mln pasażerów miesięcznie.

Turystyczne akwizycje WP zaczęła w 2015 r. od przejęcia za 84 mln zł spółki Enovatis, do której należy multiagent Wakacje.pl. W maju 2018 r. Wakacje.pl kupiły My Travel, będącą wówczas największą siecią salonów stacjonarnych w Polsce. W tym roku przejęły za 6,4 mln zł właściciela sieci franczyzowej Wakacyjny Świat. WP jest także właścicielem Parklot.pl, Nocowanie.pl i Eholiday.pl oraz mniejszościowym udziałowcem eSky.pl.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane