Wirtualne targi pracy odwiedziło 30 tys. osób

Karolina Guzińska
05-04-2002, 00:00

Ponad 30 tys. osób odwiedziło pierwsze w Polsce wirtualne targi pracy, zorganizowane przez firmę Communication Partners, właściciela portalu pracuj.pl. Wystawiło się 19 pracodawców, którym internauci zadali łącznie 4,2 tys. pytań. Pracownik działu personalnego musiał spędzić 8 godzin odpowiadając na pytania internautów.

Liczba osób odwiedzających targową stronę zaskoczyła organizatorów, którzy spodziewali się maksymalnie 10-12 tys. internautów. Tymczasem tłok był tak duży, że pracodawcy ledwo nadążali z odpowiedziami. Na przykład na rozmowę z osobami z działu rekrutacji Unilevera stale czekało od 70 do 100 chętnych.

— Już w przeddzień otwarcia wirtualnych wrót do targów około 1,5 tys. osób odwiedziło targową stronę, choć na razie nie mogli jeszcze porozmawiać z wystawcami. Przez pierwszą godzinę po otwarciu przez targi przewinęło się tysiąc osób — podsumowuje Maciej Noga z pracuj.pl.

Przeniesienie imprezy do sieci ułatwiło kontakt z pracodawcami mieszkańcom małych miejscowości, ale było też wygodne dla przedstawicieli firm. W imieniu GE Power Controls Polska na pytania internautów odpowiadało czterech menedżerów. Pierwszy to Polak, dyrektor personalny na Europę, który w czasie targów przebywał w Barcelonie. Druga osoba — pochodząca z Belgii — znajdowała się w tym czasie w Łodzi. Pozostałe dwie (Niemiec i Polak) siedziały przed komputerami w Kłodzku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Wirtualne targi pracy odwiedziło 30 tys. osób