Wiszące ogrody i łapacze mgły w Poznaniu

PSZ
04-12-2008, 00:00

Międzynarodowa konferencja COP14 korzysta z hal targów w Poznaniu. I towarzyszy jej interaktywna wystawa.

Międzynarodowa konferencja COP14 korzysta z hal targów w Poznaniu. I towarzyszy jej interaktywna wystawa.

XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto odbywa się w Poznaniu. Ma podsumować dorobek konwencji i wyniki protokołu z Kioto. W negocjacjach i obradach biorą udział delegacje krajów, które ratyfikowały konwencję , i obserwatorzy. Organizatorem jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, gospodarzem polski rząd, a koordynatorem — Ministerstwo Środowiska RP. Poprzednie konferencje odbywały się w Berlinie, Genewie, Tokio, Buenos Aires (dwukrotnie), Bonn (dwukrotnie), Hadze, New Delhi, Mediolanie, Montrealu, Nairobi i na Bali.

COP14 odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konferencja kończy się 12 grudnia. Towarzyszy jej, trwająca do 14 grudnia, interaktywna wystawa "Technologie dla ochrony klimatu", zorganizowana z inicjatywy ministra środowiska Macieja Nowickiego. Powierzchnia wystawy to 7 tys. mkw. Zaprezentowane zostanie na niej ponad 200 zgłoszonych wynalazków. Do najciekawszych należą między innymi wiszące ogrody Bangladeszu, łapacze mgły używane na Wyspach Zielonego Przylądka, które pozwalają na uzyskiwanie wody z atmosfery, czy solarna kafejka internetowa z Gambii.

Imprezie towarzyszą liczne protesty alterglobalistów, którzy m.in. stworzyli witrynę o adresie i wyglądzie łudząco podobnych do oficjalnej strony (alterglobalistów: www.cop14.org.pl, oficjalna witryna: www.cop14.gov.pl).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PSZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wiszące ogrody i łapacze mgły w Poznaniu