Witold Garstka opuszcza pokład Arki

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 01-06-2016, 22:00

Po szesnastu latach pracy dyrektor inwestycyjny i zarządzający portfelami obligacyjnymi BZ WBK TFI złożył wypowiedzenie — dowiedział się „Puls Biznesu”.

Karuzela kadrowa w branży funduszy nabiera rozpędu. Jeszcze kurz nie opadł po rewolucji w TFI PZU, a już na rynku kolejna zamieć. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że wypowiedzenie złożył Witold Garstka, który z BZ WBK TFI związany był od 2000 r., gdzie pełnił funkcję dyrektora inwestycyjnego i kierownika rynku obligacji. Jeszcze do ubiegłego roku opiekował się siedmioma funduszami dłużnymi. W portfelach tych najpopularniejszych (obligacji korporacyjnych i skarbowych) jest łącznie ponad 6,6 mld zł.

Witold Garstka opuszcza fundusze Arka, dowiedział się "Puls Biznesu"
Zobacz więcej

Witold Garstka opuszcza fundusze Arka, dowiedział się "Puls Biznesu" Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

— Nie komentujemy — ucina Katarzyna Golińska, dyrektor zespołu marketingu i komunikacji BZ WBK TFI. BZ WBK TFI to czwarty gracz na rynku pod względem aktywóww segmencie detalicznym. Oferuje 25 funduszy, w których na koniec kwietnia zgromadzone było prawie 12,8 mld zł. Jeszcze do niedawna serce firmy biło w Poznaniu, ale w ubiegłym roku Arka zapragnęła być bliżej giełdy, dlatego przeniosła siedzibę do Warszawy.

I choć zdaniem konkurencji była to słuszna decyzja, bo w stolicy tętni życie rynku kapitałowego, to jednak wiązała się też z przeprowadzką pracowników, na którą nie każdymiał ochotę. Wówczas po prawie dziesięciu latach współpracy z firmą rozstała się Katarzyna Dąbrowska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy, niejednokrotnie nagradzana przez „Puls Biznesu”, odpowiedzialna m.in. za portfele funduszy akcji polskich, tureckich oraz akcji Europy Środkowej i Wschodniej.

Tymczasem, z początkiem tego roku na pokład Arki wszedł Michał Hołda, a w strukturach firmy awansował Jakub Płotka, związany z towarzystwem od 2011 r. Obaj specjaliści przejęli opiekę nad funduszami dłużnymi. Witold Garstka, choć na życie w stolicy się zdecydował, to jednak o jego odejściu po latach pracy w Arce na rynku mówi się od dłuższego czasu.

Specjalista był jednym z niewielu w branży funduszowej z tak długim stażem pracy. Ma też na koncie kilka sukcesów, za którymi stoją solidne stopy zwrotu — zwłaszcza funduszy obligacji korporacyjnych i skarbowych. Flagowy Arka Prestiż Obligacji Korporacyjnych zyskał w skali trzech lat 9,3 proc., co jest drugim najlepszym wynikiem spośród wszystkich produktów tego towarzystwa. Eksperci z Analiz Online zwracają też uwagę, że to, co wyróżnia ten fundusz spośród funduszy otwartych o strategii opartej na papierach dłużnych firm, to niebagatelna wielkość aktywów. Na koniec kwietnia wyniosły one 2,2 mld zł, zapewniając pod tym względem funduszowi pierwsze miejsce w grupie. © Ⓟ

j.fryc@pb.pl %

22-333-98-14

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu