Wizz Air i Ryanair ograniczają działalność

opublikowano: 24-03-2020, 13:48

Wizz Air zamyka polskie bazy, a Ryanair przewiduje, że nie będzie latać jeszcze w kwietniu i maju.

Wizz Air zamyka do 1 maja wszystkie bazy w Polsce. To efekt zamknięcia wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych do i z Polski obowiązującego od 15 marca do odwołania. Wywodząca się z Węgier linia, dziś notowana na giełdzie w Londynie, ma w Polsce pięć baz operacyjnych: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Oferuje loty z dziewięciu polskich lotnisk. 

Ryanair, irlandzki tani przewoźnik, poinformował natomiast, że wszyscy klienci, których loty nie zostaną zrealizowane w związku z ograniczeniami międzynarodowych lotów, otrzymają w ciągu dwóch tygodni maila z propozycjami od linii. Przewoźnik prosi o cierpliwość, bo musiał zmniejszyć liczbę pracowników biurowych o 50 proc. ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w jednym miejscu. Linia najpierw zredukowała liczbę połączeń o 80 proc., a od środy "większość, jeśli nie wszystkie loty" z wyjątkiem bardzo małej liczby operacji między Irlandią a Wielką Brytanią. Zaoferowała rządom krajów, w których operuje, pomoc w transporcie obywateli i dóbr. 

„W tym momencie nikt nie wie, jak długo potrwa zamknięcie związane z wirusem Covid. Doświadczenia z Chin wskazują na 3-miesięczny okres konieczny na rozwój i ograniczenie wirusa. Obecnie nie spodziewamy się wznowienia lotów w kwietniu i maju, ale będzie to zależeć od instrukcji rządowych, do których się będziemy stosować” – napisał w komunikacie Michael O’Leary, prezes Ryanaira. [MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane