Zakończono już budowę pijalni wód mineralnych i leczniczych. W budynku o powierzchni 600 mkw. są również minitężnie i grota solna. Wykonano dwa odwierty wód solankowych. Woda z płytszego odwiertu — 415 m — będzie dostępna dla wszystkich, a z głębszego — 615 m — ma właściwości lecznicze i musi być stosowana według zaleceń lekarzy.
Zakończono już ponad połowę przewidzianych prac. Wartość całej inwestycji sięga 40 mln zł, z czego 34 mln zł pochodzą z UE. Przeprowadzono już renowację rynku, zbudowano promenadę nad jeziorem Gołdap, wyznaczono ścieżki spacerowe, trasy rowerowe i konne.
Kończą się prace w parku zdrojowym, a w 2013 r. mają być gotowe tężnie.
34
mln zł Taką kwotę dostało miasto Gołdap z Unii Europejskiej na rozbudowę uzdrowiska.