Właściciel Masterlease idzie na GPW

ISBNews
10-03-2014, 10:18

Prime Car Management - spółka dominująca Grupy Masterlease, jednego z liderów polskiego rynku usług car fleet management - planuje ofertę publiczną i debiut na GPW, podała firma.

 W zależności od warunków rynkowych, spółka oczekuje przeprowadzenia oferty jeszcze w I kwartale 2014 r.

"Prime Car Management, spółka dominująca Grupy Masterlease, ogłosił dziś, że spółka Fleet Holdings S.A. z siedzibą w Luksemburgu, będąca jedynym akcjonariuszem spółki (akcjonariusz sprzedający) - zamierza przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną akcji spółki (oferta) i ubiegać się o dopuszczenie  i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z założeniami, oferta przewiduje sprzedaż istniejących akcji spółki przez akcjonariusza sprzedającego i będzie skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

Banco Espirito Santo de Investimento, Jefferies International Limited oraz Dom Maklerski mBanku pełnią funkcję Menedżerów Oferty. Ponadto, BESI oraz Jefferies pełnią funkcję Globalnych Koordynatorów oraz Współzarządzających Księgą Popytu. Dodatkowo, BESI pełni funkcję oferującego.

Planowana oferta oraz dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW są uzależnione od uzyskania wszystkich niezbędnych zezwoleń, w tym również wydania stosownych decyzji przez Komisję Nadzoru Finansowego, decyzji w zakresie rejestracji akcji Spółki w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz dopuszczenia i wprowadzenia akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Po zakończeniu planowanej oferty, akcjonariusz sprzedający pozostanie większościowym akcjonariuszem spółki, z udziałem powyżej 50% w kapitale zakładowym. Akcje należące do akcjonariusza sprzedającego będą objęte umową zakazu sprzedaży akcji typu "lock-up" na okres 360 dni, podano także.

Spółka Prime Car Management, której akcje mają być przedmiotem planowanej oferty, jest jednostką dominująca grupy kapitałowej działającej na rynku flotowym pod marką Masterlease. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą także spółki: Futura Leasing, Masterlease oraz Futura Prime.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management (CFM). Pod względem liczebności floty pojazdów Grupa podaje, że jest jednym z liderów na rynku usług zarządzania flotą w Polsce oraz jednym z wiodących podmiotów świadczących usługi leasingowe.

Na koniec 2013 r. flota Grupy Masterlease obejmująca usługi leasingu i usługi CFM liczyła 23.482 pojazdów. W roku 2013, Grupa Masterlease sfinansowała ponad 8.300 samochodów o wartości przekraczającej 520 mln zł. Dzięki temu Grupa Masterlease uzyskała przychody w wysokości  557 mln zł oraz zysk brutto w kwocie 59 mln zł. Według danych na dzień 31 grudnia 2013 r., z udziałem rynkowym 13,5% Masterlease jest największym pod względem liczby klientów podmiotem CFM w kraju.

Grupa miała 557 mln zł przychodów w 2013 roku i zysk netto 43,99 mln zł.

Celami strategicznymi Grupy Masterlease są: wzrost udziału w rynku usług CFM zapewniający utrzymanie wiodącej pozycji na rynku w Polsce, wzrost udziału usług FSL w koszyku usług oferowanych przez Grupę Masterlease oraz dalsza poprawa efektywności operacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Właściciel Masterlease idzie na GPW