Właściciele pałaców łączą siły

Artur Lisowski
08-05-2000, 00:00

Właściciele pałaców łączą siły

Stowarzyszenie Wypoczynek w Zabytkach — Leisure & Heritage tworzy w kraju sieć hoteli w obiektach pałacowych. Już w maju 2000 roku powstanie pierwsze w Polsce biuro promujące polskie pałace.

Obiekt, którego właściciel chce przystąpić do stowarzyszenia, musi spełniać wymagania ustalone dla hotelu trzygwiazdkowego.

— Chcemy również, aby obiekty były przystosowane do obsługi tzw. klienta biznesowego — mówi Nina Schwarzer-Isakiewicz, wiceprezes firmy Indeed Poland.

Obiekty stowarzyszone w Leisure & Heritage w przyszłości staną się członkami Europejskiej Federacji Hoteli Tradycyjnych. Organizacje tą tworzą sieci hotelowe z jedenastu krajów. Wstąpienie do stowarzyszenia na razie jest bezpłatne.

— Z czasem na pewno jednak zajdzie potrzeba opodatkowania się, m.in. dla stworzenia wspólnego systemu rezerwacji. W zagranicznych sieciach opłata ta jest dość wysoka i wynosi od 10 do 15 proc. przychodu. W maju otworzymy w hotelu Marriott w Warszawie pierwsze biuro promujące zrzeszone w naszej organizacji obiekty. Myślimy też o reklamie stowarzyszenia za granicą — informuje Nina Schwarzer-Isakiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Właściciele pałaców łączą siły