Wlk. Brytania: najwięcej miejsc pracy od marca

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 13-11-2020, 10:57

W pierwszym tygodniu listopada, na Wyspach Brytyjskich zgłoszono przez pracodawców 1,36 mln miejsc pracy, przy czym najwięcej pochodziło z branż budowlanej, logistycznej i przetwórstwa spożywczego, informuje Reuters.

fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum
fot. REUTERS/Toby Melville/File Photo/Forum

Konfederacja ds. Rekrutacji i Zatrudnienia (REC) podkreśla, że to najwyższa liczba ofert pracy od marca, kiedy to doszło do wybuchu pandemii koronawirusa. Tymczasem na początku bieżącego tygodnia brytyjski Narodowy Urząd Statystyczny informował, że liczba wolnych miejsc wzrosła o 146 tys. do 525 tys. w ciągu trzech miesięcy do października. To jednak nadal o ponad 1/3 mniej niż rok wcześniej.

Według raportu REC, zauważalne jest mocne zróżnicowanie regionalne w kontekście wakatów. Na początku listopada ogłoszenia o pracę w Londynie były o 19 proc. niższe niż w marcu, podczas gdy w północno-zachodniej Anglii były o 37 proc. wyższe.

Wakaty dla pracowników fabryk żywności i napojów były o 53 proc. wyższe w porównaniu z marcem, a zapotrzebowanie na kierowców samochodów dostawczych był wyższy o 43 proc. Tymczasem liczba ofert dla pracowników barów i szefów kuchni spadła o prawie połowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane