Wlk.Brytania: Odłożono referendum ws. konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-06-2005, 14:02

Referendum w sprawie konstytucji UE w Wielkiej Brytanii zostało bezterminowo odłożone - poinformowało wponiedziałek biuro brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira.

Referendum w sprawie konstytucji UE w Wielkiej Brytanii zostało bezterminowo odłożone - poinformowało wponiedziałek biuro brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira.

    Jak tłumaczył anonimowy przedstawiciel rządu, w związku z wynikami głosowania we Francji i Holandii kontynuacja procesu ratyfikacyjnego nie ma sensu. Dodał, że wyniki francuskiego i holenderskiego plebiscytu zostaną omówione na szczycie Unii Europejskiej, który odbędzie się w Brukseli 16-17 czerwca.

    Według przedstawiciela rządu Blaira, bezterminowe odłożenie referendum w Wielkiej Brytanii nie oznacza tego samego, co uznanie konstytucji za "martwą".

    "To co robimy odzwierciedla jedynie fakt, iż żyjemy w niepewnych czasach, a w niepewnych czasach nie powinno się automatycznie dawać odpowiedzi" - podkreślił.

    Potwierdzenie decyzji rządu pojawiło się na kilka godzin przed planowanym oficjalnym oświadczeniem brytyjskiego sekretarza stanu Jacka Strawa. Szef dyplomacji Wielkiej Brytanii w Izbie Gmin ma przedstawić stanowisko rządu w sprawie kryzysu w UE po francuskim i holenderskim "nie" dla unijnej konstytucji oraz losówkonstytucyjnego referendum na Wyspach.

    Wcześniej planowano, że referendum w Wielkiej Brytanii odbędzie na początku 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wlk.Brytania: Odłożono referendum ws. konstytucji UE