Wlk. Brytania: sprzedaż detaliczna znów wzrosła

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-10-2020, 08:47

Piąty miesiąc z rzędu wzrosła sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, bijąc we wrześniu prognozy ekonomistów, donosi Reuters.

W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. wrześniowa sprzedaż była wyższa o 4,7 proc. przy prognozie zakładającej wzrost o 3,7 proc. i 2,7-proc. dynamice miesiąc wcześniej po korekcie z +2,8 proc.

Również w ujęciu miesięcznym wskaźnik okazał się lepszy od oczekiwań. W porównaniu z sierpniem sprzedaż zwiększyła się o 1,5 proc. W tym przypadku spodziewano się zwyżki o 0,4 proc. po 0,9-proc. wzroście w sierpniu (po korekcie z 0,8 proc.).

Jeszcze bardziej optymistycznie wygląda wynik po zsumowaniu danych za cały kwartał. Nieoficjalne jeszcze szacunki wskazują bowiem na wzrost ogólnej sprzedaży detalicznej. w okresie lipiec-wrzesień 2020 r., która o 5,5 proc. jest wyższa niż w erze sprzed pandemii. W ujęciu wolumenowym wzrost sięgnął rekordowych 17,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane