Włochy: Blisko 800 mln EUR znajduje się na "uśpionych kontach"

IAR
06-12-2008, 19:11

We Włoszech blisko osiemset milionów euro znajduje się na kontach bankowych z których nikt nie korzystał w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Zgodnie z ustawą, w styczniu przyszłego roku przejdą one na  własność skarbu państwa i przeznaczone zostaną na rozmaite cele.

Apele do właścicieli tych pieniędzy kierowane były od blisko dwóch lat, nikłe są więc szanse, że ktoś zgłosi się jeszcze w ostatniej chwili. Wydłuża się natomiast lista osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać.

Początkowo beneficjentami miały być jedynie ofiary ryzykownych i nieuczciwych operacji finansowych, jak na przykład właściciele argentyńskich obligacji. Wówczas przypuszczano, że na "uśpionych kontach" jest nawet dziesięć miliardów euro. Jednak najprawdopodobniej kwota zostanie podzielona między bezrobotnych, którzy stracili pracę w administracji publicznej oraz akcjonariuszy Alitalii, którzy stracili na jej prywatyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Włochy: Blisko 800 mln EUR znajduje się na "uśpionych kontach"