Włochy: Fiat ma wciąż szanse przejąć Opla

PAP
opublikowano: 04-06-2009, 17:29

Według włoskiego rządu szanse Fiata na  przejęcie Opla nie zostały jeszcze przekreślone. Takie stanowisko przedstawił w  czwartek minister rozwoju gospodarczego Claudio Scajola.

W wystąpieniu w Mediolanie nie wykluczył, że "w najbliższych miesiącach kwestia Opla będzie znowu otwarta". Zdaniem ministra Scajoli oferta turyńskiego koncernu dotycząca niemieckiej filii General Motors jest "najlepsza".

"Decyzja o wyborze grupy Magna, podjęta przez niemiecki rząd i General Motors była natury finansowej i uwarunkowana była klimatem politycznym w Niemczech" - ocenił włoski minister.

Wyraził nadzieję, że niedawne oświadczenie kanclerz Angeli Merkel o tym, iż wybór kanadyjskiej spółki Magna nie jest wiążący, może oznaczać, że zarówno rząd niemiecki, jak i GM mogłyby ponownie rozważyć przyszłość Opla - jak dodał - "w interesie Europy".

"Nie możemy nie powtórzyć tego, co mówiliśmy od pierwszego dnia, a mianowicie, że rząd włoski popiera Fiata" - zaznaczył minister.

Zauważył, że w tej chwili turyński koncern, który "ma dobre produkty i świetną organizację menedżerską", skoncentrowany jest na sfinalizowaniu "operacji Chrysler", a więc sojuszu z tą firmą samochodową.

Z kolei włoski minister finansów i skarbu Giulio Tremonti oświadczył, że "w sprawie Opla Fiat o nic nie prosił rządu i rząd nie mógł interweniować".

Opowiedział on w ten sposób na zarzuty włoskiej opozycji, że rząd Silvio Berlusconiego nie poparł starań Fiata o przejęcie Opla.

Również Tremonti jest zdania, że "gra (w tej sprawie) toczy się między rządami i jest jeszcze otwarta".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Włochy: Fiat ma wciąż szanse przejąć Opla