Czytasz dzięki

Włochy: hotel-widmo ma już 61 lat

opublikowano: 17-07-2015, 12:10

Prace przy Grande Hotel San Calogero rozpoczęły się ponad 60 lat temu. Dotychczas nie przyjął jednak żadnego gościa.

Hotel, którego budowa ruszyła w 1954 roku, znajduje się na południu Sycylii, na szczycie góry Kronio, w niewielkiej odległości od łaźni termalnych i bazyliki San Calogero. Inicjatorem i sponsorem jego powstania są regionalne władze, które uważały, że to świetny pomysł na promocję.

Google Street View

Hotelowy budynek ma pięć pięter i 300 łóżek. Powstawał prawie 30 lat. Na początku lat 80. ubiegłego wieku budowę zakończono, ale i tak hotel nie został otwarty. Powodem był spór dotyczący tego, kto ma zarządzać hotelem, który trwał 10 lat. W tym czasie popadł on w ruinę i władze zdecydowały, że powinien przejść remont.

W 1993 roku hotel znów był gotowy do otwarcia. Doszło do inauguracji jego działalności i.... znów go zamknięto. Okazało się bowiem, że przez 40 lat nikt nie zauważył iż hotel nie ma podłączenia do systemu kanalizacyjnego. W 1998 roku, znów odbyła się inauguracja działalności hotelu, ale scenariusz z poprzedniej się powtórzył.

W 2000 roku wynajęto kolejną firmę do zarządzania hotelem i przygotowano plan podłączenia go do systemu kanalizacyjnego. Okazało się jednak, że zapomniano o finansowaniu i prace nigdy nie ruszyły.

Dziś, pomimo olbrzymich kosztów, m.in. odszkodowań dla firm, które miały zarządzać hotelem, jest on wciąż zamknięty i jego jedynymi mieszkańcami są gołębie. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane