Włocławek inwestuje

MBE
opublikowano: 08-02-2010, 00:00

Budowa technoparku odnowienie rynku, rozbudowa sieci kanalizacyjnej — miasto nie próżnuje.

Budowa technoparku odnowienie rynku, rozbudowa sieci kanalizacyjnej — miasto nie próżnuje.

Niedawno pisaliśmy, że miasto z kujawsko-pomorskiego buduje park technologiczny i podpisuje już listy intencyjne z zainteresowanymi firmami. Teraz przyszedł czas na zmianę oblicza śródmieścia, czyli rewitalizację Zielonego Rynku. Do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu trafił już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Jej koszt to 12,5 mln zł, miasto liczy, że połowę da Unia Europejska.

Na Zielonym Rynku zostaną przebudowane chodniki i drogi, powstanie też infrastruktura techniczna. Całkowicie zmieniony zostanie układ zieleni i mała architektura. Na placu będzie zainstalowana iluminacja i pojawi się fontanna. Prace budowlane już trwają. Rynek przebudowuje konsorcjum, które tworzą włocławskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne Rembud i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Torunia.

Włocławek będzie miał też odnowioną sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zostanie wybudowane ponad 15 km kanalizacji sanitarnej. Wartość tego przedsięwzięcia to 56,7 mln zł, wesprze je Bruksela — dofinansowanie wyniesie 28,5 mln zł. Do nowej sieci przyłączonych zostanie ponad 3 tys. mieszkańców, a stopień skanalizowania miasta przekroczy 92 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu