Włosi chcą niższych podatków

PAP
opublikowano: 09-10-2010, 16:09

Niższych i bardziej sprawiedliwych podatków domagali się uczestnicy wielotysięcznej manifestacji w sobotę w Rzymie, zwołanej przez centrale związkowe Cisl i Uil. Odbyła się ona pod hasłem: "Mniej podatków za pracę, więcej pracy dla Italii".

Demonstranci wznosili okrzyk: "Więcej wsparcia dla rodzin, młodzieży, kobiet i imigrantów". Nie było natomiast haseł jawnie wymierzonych w rząd Silvio Berlusconiego.

Organizatorzy twierdzą, że w wiecu na Piazza del Popolo uczestniczyło 100 tysięcy osób. Policja nie podała swoich szacunków.

"Po raz pierwszy związki zawodowe manifestują prosząc o obniżenie podatków" - oświadczył lider centrali Uil Luigi Angeletti. Skrytykował jednocześnie to, że do protestu nie przyłączyła się największa lewicowa centrala Cgil.

"My - dodał Angeletti - chcemy prowadzić rokowania i zawrzeć porozumienie z rządem w sprawie podatków". "Wydaje się, że Cgil nie jest zainteresowana zawieraniem umów" - stwierdził lider socjalistycznej centrali związkowej.

Przywódca chrześcijańskiej Cisl Raffaele Bonanni w swym przemówieniu wyraził zaś przekonanie, że pracownicy najemni we Włoszech są "bankomatem dla państwa".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Włosi chcą niższych podatków