Włosi przejęli polską spółkę Airtime

opublikowano: 30-05-2019, 22:00

Airtime wejdzie w skład notowanej na giełdzie w Mediolanie Grupy CHL, która planuje dalszą ekspansję nad Wisłą.

Grupa CHL właśnie ogłosiła, że wchodzi na rynek telekomunikacyjny w tej części Europy. Zaczęła od przejęcia od irlandzkiego funduszu Heritage Venture udziałów w polskiej spółce Airtime, która oferuje rozwiązania telekomunikacyjne dla biznesu, oraz w rumuńskiej Prime Exchange. Fundusz przekazał udziały w obu spółkach w zamian za akcje w spółce zależnej Grupy CHL — Terra. Wartość transakcji wyceniana jest na 1,9 mln EUR.

— Polska gospodarka rozwija się bardzo szybko i to jest jej największy atut. Wierzymy, że Polska i jej biznes będą odgrywać w nadchodzących latach bardzo istotną pozycję międzynarodową — mówi Andrea Duranti, dyrektor komunikacji korporacyjnej Grupy CHL.

Dodaje, że dla CHL w tej chwili najważniejsze jest dla wykorzystanie potencjału Airtime.

— Spółka będzie w ramach naszej grupy korzystała z naszej bazy przemysłowej i finansowej. Patrzymy jednak w dalej w przyszłość i rozglądamy się na polskim rynku wśród spółek z branży IT i telekomunikacji — mówi Andrea Duranti.

Airtime odnotowało za 2018 rok 74,5 mln EUR przychodów,z EBIDTA na poziomie 490 tys. EUR. We Włoszech Grupa CHL działa m.in. na rynkach e-commerce, telekomunikacji, IT oraz w branży logistyki i transportu.

— Odnotowaliśmy za 2018 r. 23 mln EUR zysku, przy EBIT- DA na poziomie około 1 mln EUR — informuje Andrea Duranti.

W tym roku grupa szacuje, że osiągnie przychody na poziomie 100 mln EUR. Zarówno grupa CHL, jak i Heritage Venture, zakładają w ramach wspólnej strategii rozwijanie biznesu na globalnym rynku telekomunikacyjnym i teleinformatycznym. Grupa zapowiada dalsze inwestycje Heritage Found w jej kapitał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy