Czytasz dzięki

Włoska grupa CHL wchodzi do Polski

WST
opublikowano: 24-05-2019, 10:51

Notowana na włoskiej giełdzie (ESM), grupa telekomunikacyjna CHL z Florencji wkracza na polski rynek. Nie robi tego bezpośrednio, a poprzez polską firmę Airtime, którą kupiła jej spółka zależna, Terra Spa.

Podmiot z Italii liczy, że dzięki akwizycji  nad Wisłą i działalności w Rumunii, jego przychody w 2019 r. przekroczą poziom 100 mln EUR. 

W ramach transakcji Heritage Venture (sprzedający) przekaże udziały Airtime i Prime Exchange do spółki Terra w zamian za akcje tej ostatniej.  

Zarówno Grupa CHL jak i Heritage Venture zakładają w ramach swojej strategii rozwijanie biznesu na globalnym rynku telekomunikacyjnym i teleinformatycznym. W planach są również dalsze inwestycje Heritage Venture w kapitał CHL. Obecnie, podjęto pierwszy krok w kierunku utworzeniu spójnej europejskiej marki, uznanej jako gracz na rynku hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych – napisano w oświadczeniu.

W 2018 r. spółka Airtime wypracowała przychody w kwocie 74,5 miliona EUR i EBITDA na poziomie 490 tys. EUR. Firma specjalizuje się w obrocie hurtowym usług telekomunikacyjnych i telefonicznych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane