Wnętrze i zewnętrze w projektach

Agata Hernik
11-04-2006, 00:00

Zakończyła się dziewiąta edycja konkursu dla studentów zorganizowanego przez czasopismo „Architektura-Murator”.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Miasto na styku: relacja wnętrza z zewnętrzem w przestrzeni miejskiej”. Konkurs jest organizowany od 1998 r. Biorą w nim udział słuchacze wyższych uczelni w całej Polsce. Są to studenci wydziałów architektury, architektury krajobrazu oraz architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego państwowych i prywatnych szkół architektonicznych i wzorniczych.

Konkurs zalicza się do najpopularniejszych w Polsce konkursów projektowych. Ma też najdłuższą tradycję. Uczestnicy nie muszą stosować narzuconych odgórnie rozwiązań czy materiałów, a jedynym kryterium jest kreatywność i wyobraźnia. Temat każdej edycji ustala organizator po konsultacji z architektami i designera-mi uczącymi na wydziałach projektowych.

Na tegoroczny konkurs nadesłano około 200 prac. Jury przyznało pierwszą nagrodę Katarzynie Furgalińskiej i Michałowi Lisińskiemu — studentom V roku Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Wyróżnienie I stopnia otrzymała praca autorstwa Agaty Filipek i Karola Szparkowskiego — studentów V roku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wyróżnienie II stopnia przyznano ex aequo dwóm pracom — autorami pierwszej są: Ewa Guzowska, Przemysław Grabek i Dorota Gowin (studenci II roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej), a drugą przygotowali Maria Strulak i Jan Pawlik (studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej). Wyróżnienie III stopnia przyznano pracy autorstwa Agaty Pilarskiej (studentki Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie).

Pokonkursowa wystawa, tak jak i sam konkurs, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Tego typu imprezy dają młodym szansę bycia zauważonym, a tym, którzy w przyszłości mogą zaoferować im pracę, ułatwiają obserwację architektonicznego narybku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wnętrze i zewnętrze w projektach