Wnioski dostępne w internecie

Albert Stawiszyński
27-10-2004, 00:00

Formularze wniosków potrzebne np. do wpisu spółki do Krajowego Rejestru Sądowego udostępnił w sieci resort sprawiedliwości.

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms. gov.pl) zostały zamieszczone urzędowe formularze wielu wniosków o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. Są to np. wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiębiorców — spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa (formularz KRS-W1), spółki komandytowo-akcyjnej (KRS-W2), spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (KRS-W3), spółki akcyjnej (KRS-W4).

Poza tym na stronie resortu znajduje się przewodnik po formach prawnych podlegających wpisowi do KRS i odpowiednich formularzach, przydatny przy rejestracji spółki lub innego podmiotu.

Co ważne, dla zainteresowanych, którzy chcieliby sprawdzić potrzebne im dane w KRS, są dostępne właściwe formularze, m.in. wniosku o wydanie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego (CI KRS-COD), wniosku o wydanie zaświadczenia o wykreśleniu podmiotu z Krajowego Rejestru Sądowego (CI KRS-CZW).

Należy je składać do Centralnej Informacji KRS. Za udzielanie informacji oraz wydawanie wyciągów, odpisów i zaświadczeń CI KRS również pobiera opłaty.

Warto dodać, że na stronie resortu zostały zamieszczone adresy i obszary właściwości wydziałów gospodarczych KRS dla konkretnych miejscowości.

Podobnie są dostępne adresy oddziałów Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Wnioski dostępne w internecie