Wójtowicz-Dane produkcji były gorsze od oczekiwań

Reuters
18-01-2002, 16:25

WARSZAWA (Reuters) - Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) powiedział w piątek Reuterowi, że grudniowe dane o produkcji przemysłowej były gorsze od oczekiwań rynku. Wójtowicz spodziewa się, że wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB) w czwartym kwartale 2001 roku będzie podobny do wzrostu w III kwartale, czyli może wynieść 0,8 procent. Jak podał w piąte

WARSZAWA (Reuters) - Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) powiedział w piątek Reuterowi, że grudniowe dane o produkcji przemysłowej były gorsze od oczekiwań rynku.

Wójtowicz spodziewa się, że wzrost Produktu Krajowego Brutto (PKB) w czwartym kwartale 2001 roku będzie podobny do wzrostu w III kwartale, czyli może wynieść 0,8 procent.

Jak podał w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS) w grudniu produkcja przemysłowa licząc miesiąc do miesiąca spadła o 5,5 procent po spadku o 5,3 procent w listopadzie i była o 4,8 procent niższa niż na koniec 2000 roku.

"Te dane były gorsze od oczekiwań rynku. Czwarty kwartał nie był prawdopodobnie okresem, kiedy nastąpiło jakieś ożywienie w gospodarce" - powiedział Wójtowicz.

"Pierwsza połowa tego roku nie będzie na zachwycać, ale nie bedzie gorsza od drugiego półrocza zeszłego roku" - dodał pytany o prognozy wzrostu PKB w 2002 roku. ((Wojciech Moskwa, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wójtowicz-Dane produkcji były gorsze od oczekiwań