Wola Info buduje grupę

Katarzyna Latek
opublikowano: 12-05-2008, 00:00

Wola Info pracuje nad kilkoma przejęciami. W tym roku planuje wzrost przychodów, m.in. dzięki administracji publicznej.

W czerwcu poznamy wyniki rozmów

Wola Info pracuje nad kilkoma przejęciami. W tym roku planuje wzrost przychodów, m.in. dzięki administracji publicznej.

Informatyczna Wola Info chce się w tym roku intensywnie rozwijać, między innymi przez akwizycje. Drogą do sukcesu ma być także zwiększanie przychodów przynoszonych przez usługi, a nie tylko dostarczanie infrastruktury. Takie projekty pozwalają firmie osiągnąć lepsze marże.

— Takie wdrożenia powodują potem zapotrzebowanie na dalsze usługi — mówi Piotr Majcherkiewicz, prezes Woli Info.

W zeszłym roku sprzedaż usług wyniosła ponad 40 proc. całości przychodów. Spółka nie zamierza jednak rezygnować z dostarczania sprzętu.

— Nadal walczymy o kontrakty sprzętowe. Jednak nie zależy nam na „pompowaniu” przychodów, będziemy wybierać te, gdzie jest przyzwoita marża — zapowiada prezes.

Spółka startuje w kilku dużych przetargach (z rynku finansowego).

— Mamy nadzieję na podpisanie wkrótce kontraktu na wdrożenie CRM z Allianzem — nie tylko dla firmy ubezpieczeniowej, lecz także dla banku — zapowiada Piotr Majcherkiewicz.

Firma chce też umacniać swoją pozycję w nowych dla niej sektorach. Stawia m.in. na administrację publiczną.

Prezes liczy także na przetargi związane z EURO 2012.

— Podobne przedsięwzięcia pociągają za sobą ogromne potrzeby w dziedzinie obsługi informatycznej — twierdzi Piotr Majcherkiewicz.

Kolejnym przyszłościowym obszarem dla spółki ma być telekomunikacja.

— Za rok, półtora operatorzy będą mieli obowiązek monitorowania i przechowywania danych z internetu. Już teraz muszą się do tego przygotowywać — wyjaśnia prezes.

Spółka chce się rozwijać nie tylko organicznie, ale także przez akwizycje.

— W tej chwili rozmawiamy intensywnie z trzema podmiotami. Z dwoma z nich jesteśmy na etapie bardzo zaawansowanych uzgodnień, choć zakładamy, że nie ze wszystkimi dojdziemy do porozumienia — mówi Piotr Majcherkiewicz.

Spółka dokona planowanych przejęć za pieniądze z ubiegłorocznej emisji. Do końca czerwca ma mieć jasność co do efektów rozmów.

Jeśli nie uda się dogadać, będziemy szukać nowych podmiotów akwizycyjnych — zapowiada prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu