Czytasz dzięki

Wolska Aparthotel wnioskuje o upadłość

opublikowano: 01-04-2020, 08:20

Wolska Aparthotel, wlaściciel hotelu w Warszawie, złożył wniosek o upadłość. Podmiot jest pośrednio kontrolowany przez giełdowy City Service.

"Wolska Aparhotel funkcjonuje na trudnym rynku najmu krótkoterminowego, a problemy pogłębiły się na początku 2020 r. wraz z wybuchem epidemii koronawirusa" - podał w komunikacie City Service.

Zobacz więcej

fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Aparthotel notował w związku z tym znacznie niższy przychody niż do tej pory, przy ponoszeniu tych samych kosztów stałych.

Doprowadziło to w końcu do niewypłacalności. Od 14 marca aparthotel został zamknięty po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. 

W 2019 r. aparthotel zanotował 1,7 mln EUR przychodów i poniósł niewielką stratę. Wolska Aparthotel odpowiadał za 1 proc. przychodów City Service. 

Jak podkreślono, pozostale obiekty City Cervice kontynuuję działalność.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane