Wood&Co. liczy na wzrosty na GPW

KZ, GPWInfostrefa
opublikowano: 02-02-2012, 13:41

Zobacz, jakie spółki polecają analitycy biura.

Analitycy Wood prognozują, że luty może być dobrym miesiącem dla polskiego rynku akcji. Zwracają uwagę na dobre dane płynące z rynku niemieckiego oraz zmniejszającą się niepewność na rynkach światowych, które mogą okazać się wsparciem dla inwestorów. Jako strategię inwestycyjną na najbliższy czas wybierają inwestycje w spółki o wysokim współczynniku Beta.

Analitycy Wood&Co przeważają akcje PKN Orlen m.in. ze względu na poprawę marży rafineryjnej. Dostrzegają też możliwości wzrostu kursu KGHM w związku ze wzrostem cen miedzi oraz możliwością zniesienia podwójnego opodatkowania.

Pozostają natomiast neutralni wobec JSW oraz Bogdanki.

W opinii analityków, w najbliższym czasie pod presją pozostaną banki, które oferują nie najlepsze możliwości wzrostu zysku na akcję w 2012 roku. Pomimo wysokich współczynników Beta, jakie posiadają, Wood&Co zamierza zmniejszać swoje zaangażowanie w te spółki.

W tej grupie analitycy uważają PKO BP za najciekawszą inwestycję. Negatywnie oceniają BRE Bank, który w styczniu był ponad rynkiem, oraz Bank Handlowy ze względu na negatywny wpływ opłat interchange.

Pozytywnie oceniają PZU, które może skorzystać na zmniejszeniu konkurencji na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Neutralnie analitycy oceniają GTC, którego walory w styczniu zachowywały się lepiej od WIG-u 20.

Jeśli chodzi o sektor budowlany, top-pick Wood&Co to PBG. Zdaniem analityków, spółka pozostanie w kręgu zainteresowań inwestorów przez kolejne miesiące ze względu na udział w projektach energetycznych.

Przeważają też Kernel, który w styczniu był poniżej rynku, jednak może pokazać dobre wyniki za I kwartał 2012 roku.

Niedoważają natomiast TP, PGE oraz Tauron.

Poza największymi spółkami ze standardowego portfela, Wood&Co zdecydował się zachować w portfelu Netię, MOL i AmRest. Zbył Emperię, a w jej miejsce nabył Budimex oraz Kęty.

ZOBACZ SPECJALNY RAPORT SERWISU PULSINWESTORA.PL Z PROGNOZAMI DLA RYNKU AKCJI '2012>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, GPWInfostrefa

Polecane