Wood obniża do TRZYMAJ rekomendację dla KGHM

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-08-2001, 11:36

Niskie ceny miedzi skłoniły analityków Wood&Company do obniżenia prognoz tegorocznych wyników KGHM. Raport z 8 sierpnia zmniejszył tym samym wycenę podstawowej działalności konglomeratu z 11 do 8,5 zł. Obniżeniu do 18 zł uległa cena docelowa akcji spółki, a także rekomendacja dla niej – z KUPUJ do TRZYMAJ.

Analitycy mają nadzieję, że cena miedzi na londyńskiej giełdzie powróci w IV kwartale do poziomu 1700 USD za tonę. W przeciwnym razie KGHM może zanotować roczną stratę netto. Dla rezultatów metalowego potentata korzystny jest spadek wartości złotówki. Na koniec roku za 1 USD powinniśmy płacić 4,4 zł, a to pozwoli zrealizować sprzedaż na poziomie 4,5 mld zł i 79 mln zł zysku netto.

Raport niekorzystnie ocenia kontrolę kosztów w lubińskiej spółce. W I połowie roku średni koszt wyprodukowania 1 tony surowca wzrósł w stosunku rocznym o 19 proc. do 1596 USD. Powodem takiego zjawiska jest silna pozycja związków zawodowych w KGHM, które już w styczniu zdołały wywalczyć 11,5 proc. podwyżkę wynagrodzeń i oczekują dalszego wzrostu o 8 proc.

Więcej od podstawowej działalności konglomeratu warte są jego udziału w Polkomtelu, które analitycy oceniają na 9,5 zł na akcję. Bez wartości są udziały KGHM w Telefonii Lokalnej.

Rekomendacja została wydana przy giełdowym kursie 16,05 zł. Na piątkowym otwarciu GPW akcje KGHM wyceniono na 12,4 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wood obniża do TRZYMAJ rekomendację dla KGHM