Work Service pozyskał środki na akwizycję

DI
opublikowano: 27-03-2012, 17:33

Inwestorzy złożyli zapisy na ponad 5 milionów 117 tys. akcji spółki Work Service z sektora usług personalnych.

Dzięki nowej emisji spółka pozyskała niezbędny kapitał do przejęcia firmy IT Kontrakt, specjalizującej się w leasingu informatyków.

Po 13 latach obecności na Polskim rynku, Work Service zagości na warszawskiej giełdzie, gdzie będzie pierwszą notowaną spółką z sektora HR w Polsce – mówi Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A.   

W ramach transzy Otwartej, inwestorzy dokonali zapisów na 167 519 akcji Work Service serii L,  a w transzy Instytucjonalnej subskrypcja objęła 4 950 362 akcji. Cena za jedną akcję, została ustalona po procesie book buildingu, na poziomie 6,00 za sztukę.

Z nowej emisji spółka pozyskała ponad 30 mln zł.l

Wraz z wykorzystaniem kredytu bankowego będziemy mogli przeprowadzić akwizycję spółki działającej w perspektywicznym sektorze IT. Na podstawie zawartej już umowy zakupiliśmy 75% udziałów w spółce IT Kontrakt, dzięki czemu cała nasza grupa wejdzie na nowy obszar rynku. Nowe usługi będziemy oferować szerokiej gamie klientów w Polsce, a także na rynkach zagranicznych przede wszystkim w Niemczech i w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Dariusz Rochman, Wiceprezes Zarządu Work Service S.A.   

Work Service S.A. jest największą firmą na polskim rynku usług personalnych, która opiera swoją działalność na oferowaniu innowacyjnych rozwiązań związanych z elastycznymi formami zatrudnienia, doradztwem personalnym oraz outsourcingiem procesów biznesowych obsługiwanych przez pracowników spółki. Działa od 1999 roku, współtworząc od 13 lat rynek pracy tymczasowej w Polsce. Grupa Kapitałowa Work Service prowadzi również działalność w Czechach, Słowacji, Rosji i Niemczech oraz posiada biura w Rumunii, Turcji i na Ukrainie. Każdego roku, dzięki Work Service zatrudnienie znajduje blisko 150 tysięcy osób w ponad 2 tysiącach miejsc pracy.  Work Service jest kluczowym partnerem dla takich firm jak m.in.: Orange, VW, Reckitt-Benckiser, Canal+, Allianz, GM i Kraft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Work Service pozyskał środki na akwizycję