Wozniak: na blockchainie jest bańka jak na dotcomach

opublikowano: 27-06-2018, 07:43
aktualizacja: 27-06-2018, 07:45

Steve Wozniak, słynny współtwórca Apple uważa, że entuzjazm otaczający technologię blockchain jest podobny do tego, który widział w erze dotcomów pod koniec XX wieku.

- To była bańka i mam wrażenie, że tak jest też w przypadku blockchainu – powiedział Wozniak podczas konferencji NEX w Nowym Jorku.

Zobacz więcej

Steve Wozniak, fot. Bloomberg

Zwrócił uwagę, że wiele z firm, które obiecywały przełomowe zmiany w Internecie szybko „poszło na dno”.

Wozniak podkreślił, że dostrzega duży potencjał technologii blockchainy z racji oferowanej przez nią „decentralizacji” i „całkowitej wiarygodności”. Zauważył jednak, że podobnie jak w przypadku Internetu, potrwa dłużej niż jest to oczekiwane, aby spełnione zostały początkowe obietnice.

- Jeśli popatrzeć na to dzisiaj, można powiedzieć, że obietnice związane z Internetem zostały spełnione, mamy to, ale trochę to potrwało – powiedział Wozniak. – To nie zmieni się w dzień. Wiele pomysłów związanych z blockchainem, które są naprawdę dobre, może zostać „spalone” bo pojawiły się zbyt wcześnie i nie są przygotowane aby zapewnić stabilność w dłuższej perspektywie – dodał.

Najbardziej znanym zastosowaniem technologii blockchain są kryptowaluty. Wozniak powiedział, że bitcoin jest „niesamowity” pomimo spadku wartości o kilkadziesiąt procent w tym roku. Jego zdaniem, Ethereum ma potencjał przetrwania obecnego okresu nadmiernego entuzjazmu, głównie z powodu jego użytkowości, a także możliwości budowy przez programistów na jego bazie własnych projektów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wozniak: na blockchainie jest bańka jak na dotcomach