WPKiW przejął Wesołe Miasteczko

Kajetan Sroka
opublikowano: 15-11-2002, 00:00

Jeszcze w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na nowego dzierżawcę lunaparku Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie rozwiązał umowę dzierżawną z firmą MP Poland Investments (MP PI) i przejął majątek Wesołego Miasteczka. Obecnie w parku trwają prace nad przygotowaniem przetargu na nowego dzierżawcę, który ma być ogłoszony jeszcze w listopadzie.

— Chcemy wyłonić zwycięzcę przed wiosną 2002 r. Gdyby jednak nie udało się go znaleźć, uruchomimy obiekt przy wykorzystaniu własnych środków — mówi Piotr Bukartyk z WPKiW.

Majątek lunaparku wyceniono na 14 mln zł.

Umowa dzierżawy z MP PI została podpisana w 2001 r. i miała obowiązywać przez 30 lat. Rocznie spółka zobowiązała się wpłacać parkowi około 1,2 mln zł tytułem czynszu. Stawka ta miała być stopniowo zwiększana, m.in. o wskaźnik inflacji.

—We wrześniu skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Katowicach dwa pozwy przeciwko byłemu dzierżawcy. Pierwszy z nich dotyczy zasądzenia kwoty około 2,3 mln zł wraz z odsetkami, z tytułu odszkodowań umownych. Drugi — niespłaconego przez firmę czynszu. Domagamy się w nim spłaty prawie 312 tys. zł. Nie wykluczamy możliwości podwyższenia żądanej kwoty do 800 tys. zł, bo od sierpnia spółka zajmowała teren niezgodnie z umową — wylicza Piotr Bukartyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / WPKiW przejął Wesołe Miasteczko