WPRD modernizuje odcinek drogi 627

Krzysztof Kluska
opublikowano: 20-07-2001, 00:00

WPRD modernizuje odcinek drogi 627

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi 627 z Ostrowi Mazowieckiej do Ostrołęki. Wykonawcą przebudowy trasy długości 6 km między miejscowościami Jelonki i Komorowo zostało Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Według Ryszarda Cierniaka, zastępcy dyrektora MZDW, koszt prac na tym odcinku wyniesie ponad 3,1 mln zł.

Realizacja zadania powinna ruszyć pod koniec lipca, a zakończenie tego etapu przewidziano na koniec września 2001 roku. Przebudowa całej drogi wojewódzkiej nr 627 ma być zrealizowana jeszcze w 2002 roku. Do zakończenia inwestycji niezbędne będzie przeprowadzenie 3- 4 przetargów

Przedstawiciel dyrekcji MZDW nie jest na razie w stanie oszacować, jaką kwotą zamknie się realizacja całego przedsięwzięcia. Wiadomo jednak, że odcinek drogi przy wyjeździe z Ostrołęki będzie kosztował MZDW prawie 2 mln zł.

Na brak możliwości oszacowania kosztów modernizacji drogi wpływają także pojawiające się problemy techniczne.

— Obecnie przygotowujemy dokumentację w związku z koniecznością budowy odcinka drogi na torfowisku, co podroży całą operację — informuje Ryszard Cierniak.

Cała inwestycja finansowana jest ze środków województwa mazowieckiego, które na ten rok przeznaczyło na drogi nieco ponad 82 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WPRD modernizuje odcinek drogi 627