Wprost: Marek Dochnal wrócił do gry

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2014-01-27 09:44

Lobbysta Marek Dochnal jest prezesem firmy, która pracuje na rzecz chińskiej firmy wygrywającej przetargi w Polskich Sieciach Energetycznych (PSE), pisze tygodnik Wprost.

Według Wprost, Dochnal jest prezesem firmy International Venture Partneres (IPV) zarejestrowanej w Singapurze i Pekinie. Spółka, której wiceprezesem jest Tomasz Karwowski, były poseł KPN i AWS, ma pracować na rzecz Pinggao Group. Chińska spółka, którą podczas przetargów w Polsce miał reprezentować Karwowski, wygrała dwa przetargi na budowę linii wysokiego napięcia dla PSE, informuje Wprost.

Marek Dochnal był znanym lobbystą. Został aresztowany w 2004 roku pod zarzutem korumpowania „lewicowego barona” Andrzeja Pęczaka. Został skazany i siedział w więzieniu w sumie ok. 5 lat, przypomina Wprost.